czwartek, 25 lipca 2013

Alassio

Alassio, idealne miejsce do wypoczynku wakacyjnego. Włoski kurort usytuowany w pięknej zatoce Riviera dei Fiori.
Na początku XIX wieku, Alassio zostało odkryte przez Anglików. W związku z tym można zobaczyć wpływy angielskie w budownictwie. Miasteczko charakteryzuje sie pięknymi parkami z bujną roslinnością, gdzie można schować się przed upalnym słońcem. Każdy odcinek plaży ma swoją nazwę i każdy właścieciel ustala swoje ceny, średnio cena za 2 leżaki wynosi 20-30 euro dziennie. 
Piękne, piaszczyste plaże, utrzymywane są w codziennej czystości. Wieczorkami spacerując po wybrzeżu można posłuchać muzyki, skosztować włoskie dania, których nie trzeba reklamować. 
Uwielbiam, włoski klimat! 
Nie wiem czy to prawda, ale za każdym razem, kiedy jestem we Włoszech wydaje mi się, że Ci ludzie coś sobie dosypują do kawy, bo są ciągle wyluzowani, mili i pozytywnie nastawieni do życia.   
10 komentarzy:

 1. W tych rejonach włoskich akurat nie byłam. Wydaje się tam być bardziej ...sterylnie niż na południu. Ooo, chyba przez to nastawienie Włochów do życia chce się tam wracać :D
  Podróż z plecakiem - ajj, kiedy to było w moim wykonaniu....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełno prywatnych plaż, więc jest czysto i sterylnie. To ich ciagłe powtarzanie, "piano" naprawdę wprowadza w uspokojenie.
   Hej z plecakiem podróżuje, bo jest wygodnie a przede wszystkim to nie mam auta a swoje klamoty gdzieś cza pomieścić.
   Sivka, najwyższa pora znowu rozpocząć podróż z plecakiem, choćby nawet łażenie po górach. Już sobie wyobrażam piękny plecaczek zrobiony na drutach-taki cały kolorowy...

   Usuń
  2. O, nie:) Ten czas minął. Nie wyobrażam sobie znów tak jeździć. Nie wyobrażam sobie bez auta, które zamienia się w domek na czas drogi :D

   Usuń
 2. Zdjęcie z kapliczką jest niesamowite! Stoi sobie taka samotna na skraju wzgórza, otoczona jedynie bezkresnym morzem... Myślę, że nie odnalazłabym się w takim zatłoczonym kurorcie, ale zawsze marzyłam o obejrzeniu włoskich zabytków! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ach...jest co zwiedzać we Włoszech, przede wszystkim Florencja i Toskania, zakochasz się w tym regionie, gdy tam będziesz. Życzę Ci tego z całego serca.
   Wiesz, jeśli chodzi o kurorty włoskie, to nie są takie złe, bo panuje tam spokojny, miły, przyjazny klimat,.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Myślisz, że coś sobie dosypują do kawy? Ja podejrzewam dużą ilość słońca i wina,poza tym wyluzowanie mają we krwi, dziedziczą z dziada pradziada, i z każdym kolejnym pokoleniem to się nasila:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak masz rację, luz mają w genach, słońce i wino na pewno przyśpiesza ten proces. Trochę im tego luzu zazdroszczę..

   Usuń
 4. Zdjęcia rewelacyjne i klimatyczne:) A jaki deser!:) Mnie Włosi nie przekonali za bardzo do siebie, ale może to wynik skąpego z nimi 'obcowania';)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję bardzo, cieszę się, że zdjęcia odzwierciedlają choć trochę, włoski klimat.

   Usuń