niedziela, 11 stycznia 2015

JE SUIS CHARLIEKoniecznie do obejrzenia:
7 komentarzy:

 1. Przeraża mnie taki fanatyczny i bezsensowny terror!!! W imię czego??? Religii??? Obłęd, po prostu obłęd!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. To powiedzmy jeszcze o Mojżeszu, wielkim wojowniku który kazał wyrżnąć wszystkich midianickich mężczyzn, dzieci i kobiety i zostawić dziewczynki dla własnej uciechy. Najgorsze jest to, że najpierw się z Midianitami kumplował. W Mojżesza przemawia fakt, że to Bóg towarzyszył mu w zemście na medianickich kobietach, które uwodziły Izraelitów i prowadziły ich do grzechu...
  No i jeszcze historia złotego cielca mi przychodzi do głowy, jak po powrocie z góry Synaj Mojżesz wybił 3,000 ludzi za oddawanie czci figurce. Najlepsze jest to, że oni naprawdę nie wiedzieli, że to zakazane, bo przecież Mojżesz dopiero otrzymał 10 przykazań:) Zabijanie w imię nieistniejących praw...oj joj joj...
  Melchizedek z kolei błogosławi Abrahama, po tym jak ten zabija Kerdolaomera i królów i odbija z ich rąk Sodomę. Cel uświęca środki??? Zabijanie w imię boże jest ok?
  Jozue wymordowuje ze swoją armią całą ludność Jerycha, wiesza króla i kładzie klątwę na ich dobytek. Bóg mu tak kazał... Później Jozue próbuje jeszcze podbić Aj i traci część swoich ludzi w walce. Wina za klęskę spada na Akana, który w ramach pokuty zostaje ukamionowany. Jozue robi drugie podejście do Al i zwycięża, wyżynając mieszkańców i znów wieszając króla.
  Gibeonitom się upiekło, bo zostali przez Izraelitów jedynie zmuszeni do niewolniczej pracy. Później Bóg spuszcza deszcz kamieni na armię z Jerozolimy, Hebronu, Jarmutu, Lakiszu i Eglonu i wydłuża dzień, dzięki czemu Izraelici mogą zgładzić wszystkich dezerterów. Izraelici ostatecznie podbijają Kanaan.
  Adoniasz próbuje strącić Dawida z tronu, podsuwając mu piękną, młodą dziewicę. Dawid jednak nie pęka i dziewicy nie udaje się go skusić, mimo iż grzeje jego łono i obsługuje go. Kiedy Salomon obejmuje tron, Adoniaszowi uchodzi na sucho knucie i stręczycielstwo...Jak by nie było, Adoniasz to ziomal:)
  Mamy też okrutnych pogan, takich jak Jezebel, która sprowadza Achaba na złą drogę i wprowadza bożka Baala, każąc przy tym zabić proroków Boga (żeby nie było, że tylko wyznawcy Boga byli żądni krwi:)). Wybucha powstanie i Jezebel zostaje wyrzucona z okna pałacu, stratowana przez konie i zjedzona przez psy, które nawet zlizują jej krew. Zostaje po niej jedynie czaszka, nogi i dłonie (To jest lepsze od braci Grimm:)) (Jezebel ma nawet swój obraz- Luca Giordano bardzo ładnie namalował)


  Stary Testament jest pełen aktów okrucieństwa i przypuszczam, że w każdej książce coś by się znalazło. Jak można zamienić kogoś w słup soli, za to że się obejrzał za siebie??? Plus takie głupotki jak ta, że kobieta, mająca okres, jest 'nieczysta' i spółkowanie z nią oznacza banicję dla dwojga:) To jeden z najbardziej 'nieczystych' aktów i dlatego nawet jeśli kobieta to żona, to trzeba ją wygnać i mężczyznę też. Jest też napisane, że jeśli córka kapłana jest ladacznicą, to należy spalić ją na stosie. Innowierców i czarowników należy kamionować i nie wolno nosić odzienia z dwóch rodzajów materiału jednocześnie (czyżby chodziło o czysto praktyczny aspekt przegrzania się i rozchorowania? Niektórzy twierdzą, że to się tyczy kombinacji lnu i wełny, a inni że chodzi o to, żeby się nie popisywać ubiorem:)). Nie wolno także krzyżować między sobą różnych gatunków zwierząt (...Ciekawe, co na to muł:))

  Nowy Testament: Jezus straszy gniewem bożym i namawia do odcięcia sobie rąk i wydłubania oczu, aby oprzeć się pokusom, bo to lepsze niż smażenie się w ogniu piekielnym. Tych którzy się sprzeciwią spotka gniew boży i zgładzeni zostaną ci, którzy beszczeszczą świątynie. Homoseksualiści zasługują na śmierć tak samo jak nieposłuszne dzieci, plotkarze i pyszałki???


  Palimy wszystko i zaczynamy od początku bez żadnej religii, czy niech sobie już będą różne religie, demokracja i karajmy tych, co w swoim fanatyzmie posuwają się za daleko?

  Jestem przeciwko ekstremizmowi w każdej formie. Obdarzeni dobrami cywilizacji, takimi jak żarówka, możemy spędzać dnie i noce na studiowaniu świętych ksiąg i tylko nasz własny rozsądek wskaże nam drogę, którą zdecydujemy się podążać.

  Uściski:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuje sie pod tym . Kiedys czytałam wersje Biblii dla dzieci i moja 5 latka stwierdziła ze mama ta książka to chyba nie dla
   Dzieci , i ten pan bóg to jest zły . I ja wierze jej intuicji :)

   Usuń
 3. Cytuje
  ludzie nigdy nie czynuą zła w tak szerokim zakresie i z takim zapałem jak wtedy , gdy robią to z przekonań religijnych
  U.eco


  W sumie zasada ogólna , niezależna od religii , chrześcijanie tez mieczem czynili dobro .
  Nie mam więc zgody na bogów , kapłanów , męczenników niezależnie od wyznania

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie oglądam, bo to nie na moje skołatane nerwy. Chyba wolę być ignorantem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki dla wszystkich za zaglądanie a przede wszystkim za opinie i pozostawiony komentarz:)

  OdpowiedzUsuń